Пам’ятка з техніки безпеки

1.   Ознайомитися з розпорядком роботи табору та одержати вступний інструктаж на робочому місці.
2.   Ознайомитися з маршрутами та місцями евакуації дітей на випадок пожежі, з первинними засобами пожежотушіня, місцями їх розміщення.
3.   Ознайомити дітей (за малюнками, гербаріями) з місцевими отруйними рослинами, небезпечними тваринами.
4.   Не залишати без нагляду електроприлади (телевізори, настільні лампи, кип’ятильники), не дозволяти торкатися розеток, обірваних проводів.
5.   Заздалегідь ознайомитися з маршрутами екскурсій, походів, прогулянок.
6.   Дотримуватись правил вуличного руху при організації руху групи дітей.
7.   Не дозволяти дітям вилазити на дерева, різні споруди, без дозволу заходити на будівельні майданчики.
8.   Не користуватися водою для пиття з відкритих водойм і невідомих джерел.
9.   Не дозволяти пробувати на смак невідомі плоди рослин, бо це може привести до отруєння.
10.   Не дозволяти дітям купатися без дозволу і в невідомих місцях. Перед купанням дітей обстежувати дно водоймища, в час купання тримати дітей в поля зору, купати дітей невеличкими групами (5-6 чоловік), не допускати пустощів у воді, заходження глибше, ніж по пояс.
11.   Не допускати перегрівання дітей на сонці.
12.   У походи до лісу, парку обов’язково ходити у зручному спортивному взутті, панамках чи капелюхах.

13.   Завжди тримати в полі зору всіх дітей, не дозволяти відлучатися нікому без дозволу.


1.5. Охорона життя і здоров’я дітей в умовах літнього відпочинку

Корисні поради вожатому, як турбуватися про охорону життя і здоров’я дітей у таборі
Обов'язковонеобхідно розпочати табірну зміну з інструктажу з протипожежної безпеки:
роз’яснити дітям основні їх дії у випадку виникнення пожежі;
ознайомити з місцезнаходженням засобів гасіння вогню, пожежної сигналізації, пожежних сходів, запасних виходів;
перевірити справність усіх ключів від запасних виходів;
        – ознайомити дітей із планом евакуації у випадку небезпеки, з типом вогнегасників, розташованих на території табору, а також з’ясувати, як вони працюють.
У перші дні табірної зміни вожатий має ознайомитися зі станом здоров’я дітей, довідатися, у кого є хронічні захворювання, чи є діти, звільнені від фізичних навантажень, за якими причинами. Кожен день варто неодмінно розпочинати з того, що поцікавитися самопочуттям дітей. У випадку найменшого нездужання необхідно звернутися до медичного персоналу. Навіть якщо ви не йдете у похід, а залишаєтеся на території табору, проконтролюйте стан взуття і одягу дітей (вони мають бути сухими, а якщо мокрі – негайно змінити чи  просушити). Щодня вожатий контролює дотримання дітьми правил особистої гігієни, стан одягу, прийняття водних процедур, стан волосся і зачіски, чистоту і порядок у кімнаті, зміну постільної білизни тощо.
Перед поїздкою, екскурсією вожатий має проконтролювати відповідність одягу і взуття дітей погодним умовам, з’ясувати самопочуття дітей. У дорогу неодмінно взяти із собою медичну аптечку. До відправлення в дорогу з’ясувати, як діти переносять поїздку в транспорті. У випадках нестерпності їзди звернутися  до медичного працівника, вжити заходів профілактики – одержати препарати, що запобігають «заколихування». Для профілактики «заколихування» бажано всім дітям перед посадкою в транспорт інтенсивно подихати свіжим повітрям. І усе-таки варто взяти у поїздку запас поліетиленових пакетів. Дітей, схильних до «заколихування», бажано посадити на перші місця, попередите їх, щоб при виникненні нездужання, вони негайно мають повідомити вас про це.
Посадивши дітей у транспорт, потрібно перерахувати їх, переконатися, що усі присутні. Під час руху транспорту не дозволяти дітям пересуватися по салону автобуса – усі повинні сидіти на своїх місцях.
При пересуванні групи дітей по вулиці особливу увагу вожатий має приділити переходу дороги.
Правила поведінки при переході дороги, вулиці:
– переходити вулицю і дорогу лише у визначених для цього місцях і тільки на  зелене світло;
– на початку і наприкінці дитячої колони нести сигнальні прапорці червоного кольору;
– дорослий переходить вулицю першим, встає на середину дороги, пропускає всю групу та замикає перехід.
Під час екскурсій і поїздок категорично заборонено вживати продукти харчування і напої. Варто обмежитися тільки мінеральною водою у спекотний  день. Сувеніри діти можуть придбати з дозволу вожатого в спеціально виділений для цього час, при цьому обов’язково необхідно домовитися про місце і час збору. Під час придбання сувенірів бажано тримати всіх дітей у полі зору. Після повернення в транспорт потрібно знову перевірити присутність дітей усієї групи.
Якщо вожатий запланував з дітьми похід до річки, необхідно пам’ятати правила купання, а також правила поведінки на пляжі і у воді: 
перед купанням пошикувати дітей для перерахунку;
у воду заходити дітям тільки за командою (за свистком);
ознайомити їх з можливими іграми під час купання;
виходити з води дітей потрібно відразу після сигналу свистка;
після виходу з води пошикувати дітей і перерахувати їх.
При купанні необхідна присутність медичного працівника, інструктора з плавання, рятувальника, представника адміністрації табору, педагога. Тільки при наявності всіх перерахованих працівників можна дозволити дітям купатися. Не варто забувати і про те, що всі діти повинні бути в легких головних уборах, щоб уникнути сонячного перегріву. Оптимальна кількість дітей, що купаються в одному секторі, – 10-12 чоловік (не більше!). Інакше ви не зможете тримати всіх дітей у полі зору, а це необхідно.
Вожатий повинен стояти у воді, постійно тримаючи в полі зору і перераховуючи всіх дітей, що знаходяться у воді. Якщо під час перерахунку кількість дітей не відповідає необхідній кількості, потрібно негайно вивести дітей на берег і повідомити рятувальнику, інструктору з плавання та медичному працівнику про те, що сталося.
Під час купання в басейні також необхідна присутність медичного працівника, інструктора з плавання, рятувальника, представника адміністрації, педагога.
Заздалегідь потрібно проговорити з дітьми про правила поведінки в басейні:
пересуватися по території басейну потрібно лише повільним кроком;
перед купанням пошикуватися для перерахування;
у воду заходити за командою (за свистком) і тільки у спеціально відведених для цього місцях, по одній людині;
виходити з води треба відразу після сигналу (свистка).
Поки діти купаються, вожатий зобов'язаний знаходитися на бортику басейну, спостерігати за купанням і перераховувати дітей.
Працівники оздоровчого табору зобов'язані:
контролювати    правильність    використання    електронагрівальних приладів;
не дозволяти дітям торкатися електропроводів, розбирати і ремонтувати електронагрівальні прилади, вимикачі, електрощити, радіо- і телеапаратуру;
           не дозволяти дітям стояти і сидіти на перилах і огорожах;
           слідкувати за тим, щоб діти не заходили в місця, де стоять покажчики «Кабель 10 кВт», «Стороннім вхід заборонено», «Небезпечно»;
          не допускати спілкування здорових дітей з хворими.
Правила протипожежної безпеки:
          приміщення, в яких проводяться масові заходи, повинні мати не менше двох виходів;
          біля дверей повинен знаходитися черговий вихователь або вожатий;
          у спальних приміщеннях, кімнатах і палатах ліжка встановлюються таким чином, щоб можна було вільно пересуватись до виходу;
         коридори, виходи потрібно утримувати постійно вільними, нічим не заставляти;
      забороняється користуватись прасками, іншими електронагрівальними приладами у спальних та ігрових кімнатах, для їх використання повинні бути відведені спеціальні приміщення.
Правила виходу загону за територію оздоровчого табору
Вожатий   інформує   письмово  директора  оздоровчого  табору   про планування виходу за територію оздоровчого табору. Вожатий чи вихователь у заяві зазначає:
       мету виходу за територію табору;
       маршрут пересування загону:
        час виходу і повернення;
       список учасників виходу;
         відповідальних за життя і безпеку дітей та підлітків.
Вихід за територію оздоровчого табору дозволяється лише з відома директора оздоровчого табору. Після повернення на територію оздоровчого табору вожатий (вихователь) інформує директора табору про прибуття.
Як відпустити дитину із загону?
Відпустити дитину з загону можливо лише з батьками чи законними представниками. Батьки (представники) пишуть заяву на ім'я директора оздоровчого табору з зазначенням часу повернення в загін.
З від’їздом додому, на ніч чи більше, батьки (законні представники) вказують також причину відпуску. Дана заява з резолюцією директора оздоровчого табору зберігається у вихователя (вожатого) до повернення дитини із відпустки.
Поведінка вихователя (вожатого) у батьківський день
Переконливо вести розмову з батьками про дотримання відповідних норм харчування; не перегодовувати дітей.
Кожній мамі чи батькові знайти що сказати позитивне про дитину, продемонструвати, що вам цікава їхня дитина, розказати про те, що вас хвилює в дитині (здоров’я, характер, манера поведінки).
Не спішити скаржитися на дитину. Батьки бувають різні. Варто подумати, чи буде якась користь для дитини після вашої розмови з батьками.
Після від’їзду батьків перевірити дитячі тумбочки.



Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

День 1-2. 14-15.07.2017

Виховний захід, фотозвіт

День 3-4. 16-17.07.17